Pek Bilinmeyen İnternet Tarayıcıları

İnternette gezinmek için hangi tarayıcıyı tercih ediyorsunuz? Alacağım cevapları az çok tahmin ediyorum. Popüler tarayıcılar (Chrome, Firefox, Opera, Edge) bilgisayarımızın, telefonumuzun veya tabletimizin kurulumunu yaparken genelde yüklü gelir veya ilk işimiz onları indirmektir. Benimse bu yazıda sizlere aktarmak istediklerim pek bilinmeyen internet tarayıcıları ve artı yönleri olacak. Şimdi hazırsanız hazineyi derinlerden çıkaralım.

Vivaldi Browser

Hızlı, stabil ve hafif kelimelerinin tam karşılığı olabilir. Yaygın tarayıcıların kullanışlı yanlarını alıp daha küçük bir boyuta sığdırmışlar. Bence en önemli artıları: sayfa filtreme özelliği, siteler arası geçişte ve çoklu sekme kullanımlarında bir sorun çıkarmaması, fazla bellek kullanmaması ve depolamada az alan kaplamasıdır. Bunların yanında artık çoğu tarayıcıda bulunan ekran yakalama, not alma, kişiselleştirme özellikleri de mevcut.

 

Torch Browser

Benim kullanmayı en çok sevdiğim tarayıcıdır. Açtığınız herhangi bir sitedeki müzikleri ve videoları bir eklenti veya programa ihtiyaç duymadan indirebilmenizie olanak sağlıyor. Bu artısının yanında entegre şekilde yer alan torrent yöneticisi ile de kolayca indirme ve yükleme işlemleri yapabiliyorsunuz. Siteleri sosyal medyada kolayca paylaşabilmeniz, entegre oyunların bulunması ve siteleri kişiselleştirebilmeniz kimi zaman işe yarayan ek özelliklerden.

 

Maxthon Browser

Bulut tabanlı olması sayesinde diğer tarayıcılarından daha hızlı şekilde internette gezinebilmenize olanak sağlıyor. Video ve müzik dosyalarını çoğu zaman doğru şekilde tespit edebiliyor ve ek bir uğraş gerektirmeden indirebiliyorsunuz. Beğenmediğim tarafı ise anasayfanda çok fazla bağlantı bulunması çünkü kullanıcının bazen saf veriye ulaşmasının yoluna engel koyabiliyor.

 

İnternet tarayıcıları ile ilgili hazırladığım bu yazı tamamen benim deneyimlerime dayanmaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir