Her Bütçeye Uygun Kulaklık Önerileri

Yaşamak istediğimiz veya daha fazla hissetmek istediğimiz her duygu için müzik dinleriz. Müzik hayatımızın olmazsa olmazı ama ben müziğin bireysel olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden müzik dinlemek için bir kulaklık kullanmak iyi bir seçenek. Sizlere farklı fiyat aralıklarına göre performans/fiyat oranı yüksek kulaklıkları listeleyeceğim. Kendi bütçenize uygun olanı satın almanız verdiğiniz her kuruşa değecektir.

 

Philips SHL3075BL/00

Uygun fiyatlı seçeneğimiz ile yazıya başlamak istedim. Üründe 32 mm sürücüleri yer alıyor ve 9 – 23 000  Hz arasında frekans tepkisi bulunuyor. Ayrıca üründe BASS+ özelliği de mevcut. Şimdi, bu kadar teknik bilgi ne işe yarayacak? Teknik terimlerden anlamanıza gerek yok ben bunları meraklılar için yazıyorum. Kulaklık, kulağınıza taktığınız andan itibaren tatmin edici bir müzik deneyimi sunuyor. Ürün 120 – 150 ₺ arasında fiyat etiketine sahip ve özelliklerine bakarak belirtebilirim ki fiyat/performans oranı gayet iyi bir düzeyde. Sonuç olarak eğer alt sınıf bir kulaklık arıyorsunuz bu sizin için en iyi tercihlerden biri olabilir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Urbanears Plattan 2

Yaklaşık iki sene boyunca kullandığım kulaklık. Ses ve mikrofon (arama için kullandım kalitesinden memnunum. 40 mm sürücüleri yer alıyor ve 20 – 20 000 Hz arasında frekans tepkisi bulunuyor. 99 dB/mW  hassasiyete sahip ve kablosunu takıp çıkarabiliyorsunuz. Eğer 250 ₺ gibi bir bütçeniz varsa bu kulaklığı şiddetle tavsiye ediyorum. Sonuç olarak, iyi bir müzik deneyimi sunan ve uzun yıllar kullanmak için bir kulaklık arıyorsanız bu kulaklığı tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sony WH-CH700N

Listenin ilk kablosuz kulaklığı 😉 bütçe arttıkça özellikler de değişiyor. Cihazda 40 mm dome tipi sürücü yer alıyor. 7 Hz – 20.000 Hz arasında frekans tepkisi ve 98 dB/mW hassasiyeti bulunuyor. Kablosuz bir kulaklık (35 saat kullan süresi sunuyor) olmasına rağmen kablo ile de kullanabiliyorsunuz. Üst seviye bir kulaklık olduğu için fiyatı da üst seviye olan bu ürünü 900 ₺ gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Sonuç olarak, benim param var ve paramın hakkını verecek beni stüdyoda hissettirecek bir kulaklık istiyorum diyorsanız bu ürün tam sizlik. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sony WH-1000XM3

Profesyonel ürünleri bir kenara bırakırsak kişisel kullanım için kullanılacak en iyi kulaklık diyebilirim. 40 mm, dome tipi sürücü ve QN1 gürültü engelleme işlemcisi yer alıyor. 4 Hz – 40.000 Hz frekans tepkisi ve 104,5 dB / mW hassasiyeti bulunuyor. Kulaklık ile ilgili fazla söze gerek yok, 2400 ₺ gibi bir fiyata cihazı satın alabilirsiniz. Sonuç olarak, bende para çok diyen bireysel kullanıcılar için paranın satın alabileceği en iyi kulaklıklardan. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Liste burada sona eriyor. Siz de kendi bütçenize uygun kulaklığı tercih ederek müziğin tadına varabilirsiniz. Yazının sonuna gelirken bir öneri de daha bulunmak istiyorum. Şarkı dinlemek için Spotify veya Apple Music uygulamalarından birini kullanmanız daha kaliteli bir ses duymanızı sağlayacaktır. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, keyifli dinlemeler.

Yazı fikrini bana sunan İlker ŞEVİK‘ e teşekkürler. Kulaklıklar ile ilgili teknik bilgileri ürün sayfalarından ve fiyat bilgilerini Google (Alışveriş) üzerinden edindim.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir